wip

Wydawnictwo Wiedza i Praktyka

Wydawnictwo wspierające specjalistów

Wydawnictwo Wiedza i Praktyka (WIP), zostało ałożone w roku 1997 i od tego czasu nieustannie wspiera fachowców, reprezentujących różne grupy zawodowe, dostarczając im rzetelnych informacji, potrzebnych i niezbędnych w ich codziennej pracy. Pierwszą publikacją wydawnictwa był „Poradnik podatnika”, który okazał się być ogromnym sukcesem wydawniczym i spotkał się z bardzo szerokim gronem odbiorców. Publikacja poruszała zagadnienia z zakresu prawa pracy oraz podatku VAT i okazała się praktycznym kompendium wiedzy dla specjalistów. Ten pierwszy sukces dodał motywacji do poszerzenia oferty dla innych grup zawodowych, które mogą obecnie czerpać wiedzę z rzetelnego źródła. Wydawnictwo tworzy literturę dla odbiorców specjalizujących się w różnych dziedzinach w tym:

  • dla pracowników placówek oświatowych (jak szkoły czy przedszkola)
  • dla ekspertów w dziedzinie kadr i płac oraz ubezpieczeń społecznych
  • specjalistów do spraw ochrony środowsiska, a także ochrony zdrowia i zamówień publicznych

Przede wszystkim praktyka

Opinie o WiP wystawiane przez zadowolnonych i wdzięcznych klientów, wskazują na wartość praktyczną prezentowanych przez wydawnictwo publikacji. Często można w nich spotkać gotowe porady i rozwiązania, przydatne w konkretnych sytuacjach, a nie jedynie suchą teorię, która nie zawsze jest w stanie oddać faktyczny stan rzeczy. Wydawnictwo przyjęło sobie za cel wspierać ekspertów w rozwoju zawodowym, ale także osobistym, i misję tę spełnia nieprzerwanie od wielu lat.

Łatwo o rzeczach skomplikowanych

Niewątpliwą zaletą pozycji oferowanych przez wydawnicto WiP, jest prosty język, którym są w stanie przekazać nawet najbardziej skomplikowane i zawiłe informacj, czy to na organizowanych szkoleniach, czy też w czasopismach i książkach. To niezwykle cenna umiejętność, aby pisać o sprawach trudnych i skomplikowanych w taki sposób, aby zagadnienia zostały zrozumiane. Bowiem tylko dokładne zrozumienie zagadnień specjalistycznych może prowadzić do dalszego rozwoju w określonej dziedzinie.

 

5 Replies to “Wydawnictwo Wiedza i Praktyka”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *